SMLOGO 

Ankara gergi tavan kampanya

Siteler Mobilya Reklam Alanı

Siteler Ankara Mobilya Mağazaları

 

REKLAMUygun fiyat ve kaliteli mobilya almak isteyenlerin ilk tercih ettiği yer olan Ankara siteler mobilya mağazaları  firma yada ürünleriniz ile ilgili haber,duyuru, reklam ve kampanya bilgilerini burada yayınlamak ister misiniz? 

 

Siteler Mobilya

Mobilyanın kalbi sayılan Siteler Ankara mobilyacılar sitesi ile ilgili haber, kampanya, duyuru ve makalelerin yayınlandığı web sitemizde çok sayıda mobilya üreticisinin adres telefon ve iletişim bilgilerini bulabilirsiniz. Kayıtlardaki eksik yanlış ya da hatalı bilgilerin düzeltilmesi yada web sitemizden kaldırılmasını isterseniz bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

Firm Kayıtları


rabitaparke

Siteler Mobilya Özel Üretime başlıyor

Siteler Mobilya Özel Üretim

Ankara Siteler'deki üreticiler özel ürün arayışında.Siteler mobilya üreticileri rekabet koşullarının ağırlı altında ezilmemek ve piyasada daha etkin olmak için kişiye özel mobilya imalatına başlıyor.
 
Siteler’de inovasyon ve kümelenme faaliyetlerinin ağırlık kazandığını belirten Mobilyacılar Odası Başkanı Hüseyin Taklacı, “Bölge, kitlesel üretim yapanlara karşı sürekli pazar kaybı yaşıyor. Esnafın kendini geliştirerek özel talep, sipariş ve el işçiliğini kapsayan ürünlere odaklanması gerekiyor” dedi. Mobilya kenti Siteler’de yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Başkanı Hüseyin Taklacı, “Kümelenme faaliyetlerinin yanı sıra inovasyon, pazarlama, finans gibi olası tüm konularda işbirliğinin oluşması için planlamalar yapıyoruz” dedi.
Bölgede, yerel ve özgün bir alışveriş merkezi kurarak, mobilya imalatçılarına teşhir alanı oluşturduklarını ifade eden Taklacı, şunları söyledi:
“Pazarlama ve satış elemanlarının eğitime tabi tutulması, ortak pazarlama organizasyonu, ortak katalog, reklam, tanıtım faaliyetleri, Siteler markasının güçlendirilerek ülke çapında bayilik sisteminin verilmesi ve el işçiliği üretim alanında odaklanarak özel ürünlerin pazara sunulması da çalışmalar arasında yer alıyor.
 
Pazar kaybı yaşıyoruz
 
Siteler bölgesi, kitlesel üretim yapanlara karşı ölçek ekonomisi ve diğer unsurlardan dolayı sürekli pazar kaybı yaşıyor. Bunun için özel talep, sipariş ve el işçiliğini kapsayan ürünlere odaklanılması stratejik bir karar olarak gözüküyor. Bu noktada rekabet stratejisi olarak farklılaşma seçilerek üst düzey müşteri kitlesine odaklanılabilir. Orta ve uzun vadede bu üst gelir grubu olarak ülke dışındaki hedef pazarlara da ulaşılabilir. Ucuz ve kaliteli ürün beklentisine cevap verme girişimi uzun vadede sürdürülebilir gibi gözükmüyor.”
 
Kalifiye eleman büyük sıkıntı
 
Sektörün kalifiye eleman bulma konusunda büyük sıkıntılar yaşadığını belirten Taklacı, “Sektöre eleman yetiştiren mevcut meslek okullarının programları yeni teknolojilere uygun olarak güncelleştirilmeli, okullar uygulama ağırlıklı olmalı ve sektörle işbirliği içinde çalışır hale getirilmeli. Okullarda ya da mesleki eğitim kurumlarında, ara eleman ihtiyacının kapatılabileceği, işletmelerin ihtiyaç duyduğu donanımlara sahip teknik elemanların yetiştirilebileceği mesleki eğitim müfredatları uygulanmalı” dedi.


Benzer Yazılar:
Yeni Haberer:
Eski Yazılar:

Anasayfa Mobilya Haberleri Siteler Mobilya Özel Üretime başlıyor