SMLOGO 

Ankara gergi tavan kampanya

Siteler Mobilya Reklam Alanı

Siteler Ankara Mobilya Mağazaları

 

REKLAMUygun fiyat ve kaliteli mobilya almak isteyenlerin ilk tercih ettiği yer olan Ankara siteler mobilya mağazaları  firma yada ürünleriniz ile ilgili haber,duyuru, reklam ve kampanya bilgilerini burada yayınlamak ister misiniz? 

 

Siteler Mobilya

Mobilyanın kalbi sayılan Siteler Ankara mobilyacılar sitesi ile ilgili haber, kampanya, duyuru ve makalelerin yayınlandığı web sitemizde çok sayıda mobilya üreticisinin adres telefon ve iletişim bilgilerini bulabilirsiniz. Kayıtlardaki eksik yanlış ya da hatalı bilgilerin düzeltilmesi yada web sitemizden kaldırılmasını isterseniz bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

Firm Kayıtları


rabitaparke

İnegöllü 40 Mobilyacı Cezayir'e Çıkarma Yaptı

inegöl mobilya firmalarının cezayir çıkarması

Türkiye'nin mobilya üretimindeki kalbi hüviyetindeki İnegöl'den 40 işadamı TUSKON tarafından organize edilen Cezayir-Türkiye Mobilya İş Forumu'na katılarak iki ülke arasındaki mobilya ticaretini geliştirmek için ikili görüşmelerde bulundu.
İnegöllü 40 Mobilyacı Cezayir'e Çıkarma Yaptı
 7-10 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen forumda, ikili görüşmelerde bulunan mobilya üreticileri, kataloglar ve bilgisayar sunumlarıyla mobilya modellerini sergiledi. İnegöl Sanayici ve İşadamları Derneği (İNSİAD) Başkanı ve TUSKON Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Akıskalı, "Türkiye'ye uygulanan yüzde 30 gümrük vergisinin AB ülkeleri seviyesine çekilmesi halinde yüzde 2-3'ler seviyesinde olan Türkiye'nin mobilya ihracat payı yukarılara çekilebilir" dedi. 40'ı Türk ve 120'si de Cezayirli olmak üzere toplam 160 iş adamının katıldığı fuar sayesinde Türkiye'nin mobilya ihracatının artırılması hedefleniyor.
 
 
 
İnegöl mobilya firmalarının temsilcilerinin katıldığı forumun açılışında Ahmet Akıskalı, "36 milyon nüfusa sahip dost ve kardeş ülke Cezayir'i TUSKON olarak önemsiyoruz. Dolayısıyla Cezayir-Türkiye Mobilya İş Forumu'nun iki ülke arasındaki mobilya ticaretini önemli oranda artıracağını umuyoruz." dedi. Türkiye'nin Cezayir'e yılda 13 milyon dolar civarında mobilya ihracatı yaptığını ifade eden Akıskalı, Cezayir'e toplam yapılan 250 milyon dolarlık ihracat yanında bu rakamın yeterli seviyede olmadığına dikkat çekti.
 
Akıskalı, hedeflerinin bu rakamı ilk etapta 35 milyon dolara çıkarmak olduğunu söyledi. İhracatın artırılmasına dönük engellerin karşılıklı olarak kaldırılması için gayret sarfedeceklerini kaydeden Akıskalı, "AB ülkelerine yüzde 15-20 arası gümrük vergisi uygulanıyor, Türkiye'ye ise yüzde 30 oranında gümrük vergisi uygulanıyor. Bu konuda iyileştirme bekliyoruz." dedi. Cezayir'i sadece ihracat alanı olarak değil, yatırım ülkesi olarak da görmek istediklerini belirten Akıskalı, önümüzdeki 10 yıllarda ticaret ve yatırım hacminin artırılabilmesi için mevzuattaki engellerin karşılıklı yumuşatılması gerektiğini düşündüklerini kaydetti.
 
Vizelerin kalkması moral olacak
 
40 kişilik mobilya sektör temsilcileriyle dostluğu ve ticari birlikteliği pekiştirmek için Cezayir'de bulunduklarını söyleyen Akıskalı, "Cezayir'in hali hazırda 2 milyon yeni konut açığı olduğu düşünüldüğünde mobilya sektörünün önünün açık olduğu görülüyor. Türkiye ile Cezayir arasındaki ticaret hacmi her geçen sene büyüyor. Toplam ticaret hacmimiz 5 milyar dolar. Bu rakam içinde ithalatımız 3 milyar 400 milyon, ihracatımız ise 1 milyar 600 milyon dolar civarında. Dışıişleri Bakanımız Davutoğlu geçen ay içindeki Cezayir ziyaretinde bu rakamın 10 milyar dolara çıkarılmasını hedef olarak koymuştur. Karşılıklı vizelerin kaldırılmasının girişimcilere moral vereceğini düşünüyoruz" diye konuştu.

Anasayfa Mobilya Haberleri İnegöllü 40 Mobilyacı Cezayir'e Çıkarma Yaptı