SMLOGO 

Ankara gergi tavan kampanya

Siteler Mobilya Reklam Alanı

Siteler Ankara Mobilya Mağazaları

 

REKLAMUygun fiyat ve kaliteli mobilya almak isteyenlerin ilk tercih ettiği yer olan Ankara siteler mobilya mağazaları  firma yada ürünleriniz ile ilgili haber,duyuru, reklam ve kampanya bilgilerini burada yayınlamak ister misiniz? 

 

Siteler Mobilya

Mobilyanın kalbi sayılan Siteler Ankara mobilyacılar sitesi ile ilgili haber, kampanya, duyuru ve makalelerin yayınlandığı web sitemizde çok sayıda mobilya üreticisinin adres telefon ve iletişim bilgilerini bulabilirsiniz. Kayıtlardaki eksik yanlış ya da hatalı bilgilerin düzeltilmesi yada web sitemizden kaldırılmasını isterseniz bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

Firm Kayıtları


rabitaparke

Mobilya Alırken Nelere Dikkat Etmeli

mobilya-alirkenBirçok insan günlük hayatta mobilya alırken malzemenin özelliğini bilmediği için farkına varmadan, problemli ya da uzun ömürlü olmayan ürünleri satın alabiliyor. Kötü bir mobilya, sebep olduğu sırt, bel ve ayak ağrıları gibi zararlarının yanında psikolojik olarak da kişiyi rahatsız ve huzursuz ediyor.

 

 

Mobilya Alırken Nelere Dikkat Etmeli

 

Bu şekilde problemlerle karşılaşmamak için mobilya seçiminin baştan iyi yapılması gerekiyor.

 

Modüler mobilya alırken dikkat edilmesi gereken önemli detaylar:

 

- Dolap kapakları rahat ve düzgün kapanmalı

- Kapaklar kesinlikle birbirine sürtmemeli, iki kapak arasındaki boşluklar uygun şekilde olmalıdır

- Çekmeceler kolay sürülebilmeli

- Çekmece içlerinde kıymık, budak tarzı problemler bulunmamalı

- Sürgülü kapılar ve dolaplar gıcırdamamalı ve kolayca sürülebilmeli

- Boyca uzun kapaklar sağlam menteşelerle iyice desteklenmeli

- Mobilyanın birleşme yerlerinde pürüz ve açıklık görülmemeli

- Masa ayakları yere tam basmalı ve birbirleriyle eşit olmalı

- Mobilya yüzeyinde çizik, ezik ve tutkal lekesi gibi şeyler bulunmamalı

 

Döşemeli mobilya alırken dikkat edilmesi gereken önemli detaylar:

 

- Koltuğa oturduğunuz zaman rahat ve konfor hissedilmeli

- Konstrüksiyonu sağlam olmalı ve kesinlikle sallanmamalı

- Koltuğun kumaşı, koltuk yüzeyinde hatasız ve düzgün görünmeli

- Sivri köşeli bölümler, iyi birleştirilmiş ve yapıştırılmış olmalı

- Koltuk dikişleri hatasız olmalı

- Desenler yüzeye ortalanmış ve dikişler desenle uyumlu görünmeli

- Minderler koltuğa uyumlu olmalı

- Temizlenebilir kumaş ve deriler dayanaklı malzemeden üretilmiş olmalı

- Mobilyada kullanılan düğme ve fermuar gibi aksesuarlar, sağlam dikilmiş olmalı ve bu aksesuarlar kesinlikle bozuk olmamalı

 

Mobilyaların seçiminde ihtiyaçlar, ekonomik durum ve kişisel zevkler oldukça önemlidir. Ayrıca kullanışlılık, sağlamlılık ve uzun ömürlü olması da istenen diğer özelliklerdendir. Görünüşü güzel olan bir mobilya rahat olmayabilir veya fiyatı pahalı olabilir. Diğer yandan dayanıklı, rahat ve uygun fiyatta olan mobilyanın da görüntüsü güzel olmayabilir. Bu nedenle mobilyanın sadece dış görünüşüne bakmak yeterli değildir. Fiyatı, rahatlığı, dayanıklılığı vb. konular da mutlaka düşünülmelidir.

Normalde yasal bir zorunluluk olmasına rağmen, mobilyaların özelliklerini ve kalitesini içeren kullanma kılavuzu ve garanti belgesi, çoğu zaman tüketiciye verilmemektedir. Bu gibi hususlarda önce o ürüne ait kullanma kılavuzu istenmeli, kılavuzun verilmemesi durumunda mobilya dikkatli bir şekilde incelenerek satıcıdan mobilya ile ilgili tüm bilgiler edinilmelidir.

Alınan mobilyanın eve veya iş yerine nakliye masraflarının fiyata dahil olup olmadığı satın almadan önce öğrenilmelidir. Çünkü zaman zaman, sık rastlanan problemler ortaya çıkabiliyor. Örneğin: Kişi katalogda mobilya ile ilgili her şey dahil yazısını görüyor ve montaj ile nakliye masraflarının içinde olduğunu düşünerek ürünü tercih ediyor. Fakat bazı firmalar, nakliye hizmetinin dahil olmasına rağmen tüketicilere bu hizmeti sunmuyor. Bu gibi durumlara maruz kalmamak için, verdiğimiz kısa ipuçlarını dikkate alarak yola çıkarsanız bu konuda rahat edersiniz.

 

kaynak:hürriyetaile.com

Tags:

Anasayfa Mobilya Haberleri Mobilya Alırken Nelere Dikkat Etmeli