SMLOGO 

Ankara gergi tavan kampanya

Siteler Mobilya Reklam Alanı

Siteler Ankara Mobilya Mağazaları

 

REKLAMUygun fiyat ve kaliteli mobilya almak isteyenlerin ilk tercih ettiği yer olan Ankara siteler mobilya mağazaları  firma yada ürünleriniz ile ilgili haber,duyuru, reklam ve kampanya bilgilerini burada yayınlamak ister misiniz? 

 

Siteler Mobilya

Mobilyanın kalbi sayılan Siteler Ankara mobilyacılar sitesi ile ilgili haber, kampanya, duyuru ve makalelerin yayınlandığı web sitemizde çok sayıda mobilya üreticisinin adres telefon ve iletişim bilgilerini bulabilirsiniz. Kayıtlardaki eksik yanlış ya da hatalı bilgilerin düzeltilmesi yada web sitemizden kaldırılmasını isterseniz bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

Firm Kayıtları


rabitaparke

İznik Çinili Mobilya 65 Bin TL

iznikmobilyaİznik’te 3,5 ayda 6 ustanın çalışarak imal ettiği özel koltuk takımı Adana Mobilya ve Dekorasyon Fuarı'nda 65 bin liraya Adanalı bir iş adamına satıldı. İznik’ten fuara katılan firma sahibi Hasan Kara, mobilya üretimini sanatsal bakışla yaptıklarını belirterek, kendi tasarımları ve üretimleri olan mobilyaların fuarda büyük ilgi gördüğünü söyledi. 

Fuarda, gürgen ağacından yaptıkları üzüm oymalı motiflerden oluşan koltuk takımının fiyatının görenlerin şaşkınlığını gizleyemediğini vurgulayan Kara, “Oymalı koltuk takımını 3 buçuk ayda 6 usta ile bitirdik. Bu kadar güzel bir ürünü ortaya çıkardığımızda çok mutlu olduk. Çalışmalarımız sadece mobilya üretimi değil, bir mobilya takımına sanatsal değer kazandırmak içindi” dedi. 

İznik çinisini mobilyaya uyguladılar 

Türkiye'de mobilya sanatını İznik çinisi ile harmanlayarak farklı bir tarz geliştirdiklerini vurgulayan Kara, estetik yönü ağır basan bu mobilya ile tüketicinin göz zevkine hitap ettiklerini kaydetti. 

Mobilya tarihinde ilk kez çiniyi mobilyaya işlediklerini savunan Kara, “Selçuklu, Osmanlı ve Bizans motiflerini mobilyalara yansıttık. Mobilya modellerini çini işlemeye uygun şekilde hazırlıyoruz. Ahşap genleşen bir yapıya sahip. Çini motiflerini katı ve özel bir yapıştırıcı ile yapıştırıyoruz. Bu sayede ahşap rutubette genleşse bile çini kırılmıyor. Bu yapıştırıcıyı 6 aylık bir araştırmadan sonra ortaya çıkardık” dedi. 

Çini sanatı uyguladıkları bir kanepe iki koltuk ve orta sehpasından oluşan takımın fiyatının 10 bin ile 15 bin dolar arasında değiştiğini vurgulayan Kara, şöyle devam etti: 

“İznik'te yaşıyorum. İznik'te bu çininin ne kadar güzel işlendiğini görüyorum. Maalesef bu sanatımıza gereken önem verilmiyor. 38 yıllık çinici olan Adil Can Güven hocamızla çiniyi mobilyaya uyarlıyoruz. Masalarda sehpalarda daha önce kullanıldı ancak koltuk ve kanepelerde ayrı bir güzel duruyor. Çini motiflerde yazı işlerini, ünlü hat sanatı ustası 82 yaşındaki Etem Çalışkan yapıyor. Çininin kendisi zaten estetik, bir de ustaların elinden mobilyaya uygulandığında ortaya harika ürünler çıkıyor.” 

iznikgazetesi


Benzer Yazılar:
Yeni Haberer:
Eski Yazılar:

Anasayfa Mobilya Haberleri İznik Çinili Mobilya 65 Bin TL